امروز شنبه 23 تیر 1403

سیمان سپاهان اصفهان

سیمان سپاهان

تاسیس کارخانه سیمان سپاهان در سال 1348 صورت گرفت و در جنوب غربی اصفهان قرار دارد. اولین بهره برداری این کارخانه در سال 1358 انجام شود. بهره مندی از سه واحد خط تولید و تولید بیش از 4 میلیون تن، و استفاده از امکانات و تجهیزات به روز، کارخانه سیمان سپاهان را به یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین کارخانه های کشور تبدیل نموده است.

نوع سیمان تیپ
پرتلند 425-1
پرتلند 325-1
پرتلند 2
پرتلند 5
پرتلند ضد سولفات سرباره ای
سرباره اکتیو شده(ABS)
آمیخته سپاسبز
کلینکر -

سیمان سپاهان

قیمت سیمان سپاهان

الومتریال به عنوان تامین کننده پیشرو مصالح ساختمانی، طیف وسیعی از محصولات سیمانی را ارائه می دهد. این محصولات برای همه مصارف مختلف، از مصارف عمومی گرفته تا سیمان ضد آب، خشک شدن سریع، از پیش مخلوط شده و مخلوط آماده، مناسب هستند. اگر به دنبال خرید سیمان سپاهان به صورت عمده، فله ای یا سیمان سپاهان کیسه ای هستید، ما در الومتریال قصد داریم تجارت را برای شما آسان کنیم. تیم‌های فروش، فنی و خدمات مشتری ما آماده کمک به شما هستند. رانندگان حرفه ای ما بسیار آموزش دیده اند و ما از جدیدترین وسایل نقلیه برای اطمینان از ایمنی، قابلیت اطمینان و کارایی استفاده می کنیم. برای دریافت جدیدترین قیمت سیمان سپاهان با ما تماس بگیرید. کل فرآیند خرید سیمان سپاهان از ما شفاف و بدون دردسر است و تضمین می‌کنیم که خرید سیمان سپاهان را مستقیماً از کارخانه تولیدکنندگان سیمان یا انبار سیمان نزدیک‌ترین محل خود بدون دخالت هیچ دلالی انجام می دهیم. پرداخت سیمان نیز مستقیماً به برند سیمان سپاهان می رسد. تیم مراقبت از مشتریان ما به شما از مرحله انتخاب برند، درجه سیمان بر اساس مصرف نهایی شما و در مذاکره با شرکت سیمان سپاهان برای دریافت بهترین قیمت سیمان سپاهان و تحویل در محل مورد نظرتان به شما کمک می کند.قیمت سیمان سپاهان را در سایت ما مشاهده کنید.

قیمت سیمان سپاهان

خرید سیمان سپاهان

سیمان سپاهان با توجه به کیفیت بالایی که دارد از قیمت مناسبی نیز برخوردار است، به همین دلیل خرید سیمان سپاهان در میان مردم محبوبیت ویژه ای پیدا کرده است. خریداران می توانند سیمان سپاهان را به قیمت کارخانه از الومتریال بخرند. خرید سیمان سپاهان از الومتریال به شما کمک می کند در هر جای ایران که باشید بتوانید این سیمان محبوب و با کیفیت را بخرید.

الومتریال ارائه دهنده بهترین قیمت روز سیمان سپاهان

با توجه به این که شرکت سیمان سپاهان ارائه دهنده انواع تیپ سیمان با کیفیت و مرغوب است، در میان خریداران سیمان محبوبیت ویژه ای کسب کرده است و همچنین به دلیل این که تقاضا محصولات شرکت سیمان سپاهان زیاد است، اطلاع از قیمت دقیق آن نیز برای خریداران اهمیت بسیاری دارد. عوامل بسیاری هستند که تعیین کننده قیمت روز سیمان سپاهان هستند. این عوامل باعث می شوند که قیمت روزانه سیمان های این برند تغییر کنند. الومتریال ارائه دهنده بهترین قیمت روز سیمان سپاهان است. شما خریدارن عزیز که مشتاق خرید انواع سیمان سپاهان هستید می توانید با خیالی راحت  از طریق سایت ما از قیمت روز انواع تیپ سیمان شرکت سیمان سپاهان مطلع شوید و سپس خرید کنید. این اطمینان را داشته باشید که الومتریال بهترین قیمت روز سیمان سپاهان را به شما ارائه می دهد و شما می توانید با ما خریدی مقرون به صرفه داشته باشید، پس نوع تیپ سیمان مدنظر خود را به صورت فله ای یا کیسه ای را مشخص کنید و با مشاهده قیمت روز آن خرید کنید. البته شما می توانید از راهنمایی و کمک کارشناسان فروش الومتریال نیز بهره مند شوید و اطلاعاتی که لازم دارید را کسب کنید.

فرآیند تولید سیمان سپاهان

فرآیند تولید سیمان سپاهان، مجموعه ای از مراحل در یک کارخانه تولیدی است که به آسیاب سیمان معروف است. مواد اولیه برای ساخت سیمان سپاهان، سنگ آهک و خاک رس است. این مواد خام با آب و با استفاده از تجهیزات آسیاب موسوم به آسیاب گلوله ای مخلوط شده و دوغاب تشکیل می شود. سپس این دوغاب به نسبت 1:0.5 با گچ مخلوط می شود تا مخلوط خام حاصل شود.

آسیاب گلوله ای یک درام دوار حاوی گلوله های فولادی است. مواد خام وارد آسیاب می شوند و فرآیند آسیاب با آسیاب شدن توپ های فولادی در برابر یکدیگر آغاز می شود. سرعت چرخش آسیاب بین 50 تا 100 دور در دقیقه است. انواع توپ های فولادی آلیاژی برای تولید درجات مختلف سیمان سپاهان استفاده می شود. می توانید در مورد آسیاب توپ بیشتر بخوانید.

فرآیند تولید سیمان سپاهان

تولید سیمان سپاهان در روش خشک چگونه است؟

کارخانه سیمان سپاهان در روند تولید خشک، از آب برای تولید سیمان پرتلند استفاده نمی کند. در عوض، یک مخلوط خام شامل ماده ای به نام کلینکر، خاکستر زغال سنگ، سیمان سرباره و گچ برای تولید سیمان پرتلند به کوره دوار وارد می شود. مخلوط خام از طریق یک نوار نقاله پیچ یا توزیع کننده ورودی وارد کارخانه سیمان سپاهان برای فرآیند خشک، می شود. اغلب از دو توزیع کننده ورودی برای اطمینان از اختلاط بهتر مواد استفاده می شود. این ماده سپس با آب اضافه شده در آسیاب گلوله ای آسیاب می شود تا دوغابی تشکیل شود. این فرآیند کمتر از یک ساعت طول می کشد.

مخلوط نیمه خشک (ریمیکس) روی نوار نقاله ها به سمت سه کوره مختلف پیش گرمکن، کلسینر و خنک کننده حرکت می کند. طول هر کوره بیش از 200 متر با شش بشکه دوار است که به عنوان مبدل حرارتی در داخل کوره عمل می کند. همانطور که مواد در امتداد کوره حرکت می کنند، گرما با سوزاندن زغال سنگ تامین می شود که مواد را به ماده ای به نام کلینکر تبدیل می کند. گرما نیز از طریق اصطکاک دورانی، تولید می شود.

کوره پیش گرمکن معمولاً دارای چهار بشکه چرخان است که می تواند دمای 800 تا 900 درجه سانتی گراد تولید کند. کوره کلسینر دارای پنج بشکه چرخان با دمای متوسط ​​1150 درجه سانتیگراد تا 1250 درجه سانتیگراد می باشد. مرحله آخر، کوره خنک‌تر، برای حمل آسان سیمان سپاهان، دما را تا دمای اتاق کاهش می‌دهد.

تولید سیمان سپاهان در روش خشک چگونه است؟

روش تولید مرطوب در کارخانه سیمان سپاهان چگونه است؟

در فرآیند تولید سیمان سپاهان در کارخانه به روش مرطوب، آب همراه با یک ماده چسبنده به مخلوط خام اضافه می شود. سپس دوغاب برای ساخت کلینکر به یک کوره دوار منتقل می شود. بسته به ظرفیت گیاه می تواند یک یا چند پیش گرم کن و یک یا چند کلسینر داشته باشد. مخلوط خام در آسیاب گلوله ای مانند کارخانه سیمان فرآیند خشک آسیاب می شود. اما به جای استفاده از خاکستر زغال سنگ، از یک منبع جایگزین مانند خاکستر بادی نیروگاه ها، سرباره کوره بلند از صنایع فولادی یا پوزولان های طبیعی مناطق آتشفشانی استفاده می شود. این ماده به سمت یک یا دو پیش گرم کن حرکت می کند و قبل از ورود به مرحله اول کوره تا دمای 650 درجه سانتیگراد تا 700 درجه سانتیگراد گرم می شود. این ماده از مرحله اول کوره به یک یا چند درام کلسینر منتقل می شود. گرما با سوزاندن گاز طبیعی برای دماهای بالاتر و نفت کوره در صورت نیاز به دمای پایین تر تامین می شود.

روش تولید مرطوب در کارخانه سیمان سپاهان چگونه است؟

قیمت سیمان پاکتی 50 کیلویی امروز اصفهان

سیمان سپاهان اصفهان در پاکت های 50 کیلویی انواع تیپ سیمان را به بازار عرضه می کند. بسیاری از خریداران سیمان سپاهان به دنبال اطلاع از قیمت روز سیمان پاکتی 50 کیلویی اصفهان هستند. عوامل بسیاری چون نرخ ارز، میزان عرضه و تقاضا، نوع تیپ سیمان و... روی قیمت روز سیمان پاکتی 50 کیلویی اصفهان تاثیرگذار هستند. اگر می خواهید از قیمت سیمان پاکتی امروز اصفهان مطلع باشید، منبع معتبری را انتخاب کرده اید، چرا که الومتریال قیمت روز و دقیق سیمان های 50 کیلویی سپاهان اصفهان را در سایت قرار می دهد تا شما ضرر نکنید و با مشاهده قیمت و میزان بودجه و نیاز خود خرید کنید. لیست قیمت که در بالا مشاهده می کنید تمام به روز و دقیق است. اگر می خواهید مطمئن باشید می توانید با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید و راهنمایی شوید. الومتریال در همه لحظه همراه شما خریداران محترم است.

قیمت سیمان پاکتی 50 کیلویی امروز اصفهان

فرآیند آسیاب سیمان سپاهان چگونه است؟

آخرین مرحله قبل از ساخت کلینکر، آسیاب مخلوط خام (سایر سیمان) با استفاده از انواع آسیاب مانند آسیاب گلوله ای، آسیاب لوله ای و آسیاب گلوله ای بسته به ظرفیت کارخانه و نوع تولید کارخانه سیمان سپاهان (خشک یا مرطوب) است. مخلوط خام آسیاب شده در آسیاب گلوله ای (شفت عمودی) از 65 درصد ذرات کوچکتر از 45 میکرون تشکیل شده است. سایز توپ های استفاده شده 12 میلی متر با سرعت چرخش بین 60 تا 80 دور در دقیقه است.

یک آسیاب گلوله ای معمولی می تواند 3500 تن سیمان سپاهان، تولید کند. کلینکر در یک خنک کننده چرخشی خنک می شود که در آن از بخار برای گرم کردن تا دمای 150 درجه سانتیگراد قبل از ورود به کوره استفاده می شود. آسیاب زمانی شروع می شود که مخلوط خام از طریق گازهای دودکش یا هوا به سمت آسیاب حرکت کند. فرآیند آسیاب را می توان به شرح زیر توصیف کرد: اصطکاک بین توپ ها و مواد باعث گرم شدن توپ ها می شود. این حرارت با استفاده از مایع (روغن) و سپس به مخلوط خام منتقل می شود.

انتشار گرد و غبار در طول فرآیند تولید

هر کارخانه تولید سیمان، گرد و غبار، گازهای داغ، ذرات کوچک مخلوط خام را در طول فرآیند آسیاب آزاد می کند. بیشتر انواع گرد و غبار خطرناک نیستند و می توان با استفاده از اسکرابرهای مرطوب با آنها برخورد کرد. خاکستر بادی ساطع شده در مرحله کلسینه کردن حاوی فلزات سنگینی است که برای جلوگیری از مشکلات بهداشتی برای کارگران، نیاز به تصفیه ویژه با اسکرابر دارند.

سرباره کوره بلند و خاکستر زغال سنگ مورد استفاده در کارخانه سیمان سپاهان در فرآیند مرطوب، قلیایی بودن سیمان را افزایش می دهد. این امر احتمال تشکیل دود و گازهای داغ را در حین تولید افزایش می‌دهد. این امر می‌تواند برای سلامتی کارگر خطرناک باشد. همچنین با افزایش تعداد کارگران مورد نیاز برای فعالیت‌های تعمیر و نگهداری، هزینه را افزایش می‌دهد.

انتشار گرد و غبار در طول فرآیند تولید

عملیات مرتبط با محیط زیست در کارخانه سیمان سپاهان

استفاده از بزرگترین و مدرن ترین تکنولوژی غبارگیری سیمان در کل کشور
استفاده از فضای سبز چندین هکتاری برتر در کل کشور
منتخب اول صنعت سبز، در میان تولیدکنندگان سیمان
مجهز به مدرن ترین لوازم و امکانات غبارگیری همچون فیلترها، بگ هاوس ها و فیلترهای هیبریدی و دستگاه های پیشرفته پایش آنلاین
تولید کمترین آلاینده های محیط زیستی، حتی پایین تر از استاندارد تعیین شده در محیط زیست کشور

 یک کارخانه سیمان چقدر برق مصرف می کند؟

یک نیروگاه معمولی 100 تن در روز به حدود 50 مگاوات برق نیاز دارد. تمامی تولیدکنندگان از جمله سیمان سپاهان، در نیمه دوم سال با کمبود شدید برق مواجه هستند. این کمبود بر روند تولید تاثیرگذار خواهد بود. می توان گفت یکی از سوخت های جایگزین مورد استفاده در کارخانه های سیمان، زغال سنگ است. زغال سنگ فراوان ترین سوخت فسیلی است که در سراسر جهان برای تولید انرژی استفاده می شود. در نیروگاه های حرارتی برای تولید برق، فولادسازی و صنعت سیمان استفاده می شود. سوخت های جایگزین در مقایسه با سوخت های سنتی مانند زغال سنگ یا کک نفتی با محیط زیست، سازگارتر هستند. کارخانه سیمان سپاهان نیز از این سوخت برای جبران کمبود برق در مواقع حساس استفاده می نماید.

 یک کارخانه سیمان چقدر برق مصرف می کند؟

میانگین قیمت سیمان سپاهان 

میانگین قیمت سیمان معمولا به عنوان یک معیار شفاف برای ارزیابی قیمت‌ها در بازار استفاده می‌شود. این میانگین به مشتریان و صنعتگران اطلاعاتی در مورد قیمت‌های معمولی و متوسط سیمان ارائه می‌دهد. با تحلیل تاریخچه میانگین قیمت سیمان، می‌توان پیش‌بینی تغییرات آینده در قیمت‌ها را ساده‌تر کرد. این اطلاعات می‌تواند به تصمیم‌گیری‌های مرتبط با سرمایه‌گذاری و تجارت سیمان کمک کند. طبق میانگین قیمت سیمان سپاهان، هر کیسه سیمان 50 کیلوگرمی در بازار حدود قیمت 100 هزار تومان عرضه می‌شود. در نظر داشته باشید که میانگین قیمت سیمان سپاهان ممکن است تحت تاثیر عوامل متعددی مانند تغییرات در تقاضا و عرضه، هزینه‌های تولید، نرخ ارز، سیاست‌های دولتی و شرایط بازار قرار بگیرد، بنابراین این میانگین ممکن است در طول زمان تغییر کند و باید با دقت و با توجه به شرایط بازار تفسیر شود.

دیدگاه ها  
معظم
سلام قیمت سیمان سپاهان در سایت شما به روز است؟
ادمین الومتریال
نقل قول معظم:
سلام قیمت سیمان سپاهان در سایت شما به روز است؟
سلام و درود بر شما بله قطعا تمام قیمت های اعلام شده برای انواع سیمان سپاهان به روز است.
محمد میرزایی
سلام برای خرید سیمان سپاهان به صورت فله ای و زیاد بهمون در قیمتش تخفیف می دید؟
ادمین الومتریال
نقل قول محمد میرزایی:
سلام برای خرید سیمان سپاهان به صورت فله ای و زیاد بهمون در قیمتش تخیف می دید؟
سلام و درود بر شما نگران قیمت نباشید، چرا که ما با قیمت مناسب و تعیین شده توسط کارخانه به شما هر تیپ سیمان سپاهانی را که بخواهید عرضه می کنیم. ما به مشتریان خوب و وفادارمون تخفیف نیز می دهیم.
نعمتی
سلام نرخ سیمان سپاهان نسبت به سیمان های دیگر چرا بالاتر است؟
ادمین الومتریال
نقل قول نعمتی:
سلام نرخ سیمان سپاهان نسبت به سیمان های دیگر چرا بالاتر است؟
سلام و درود بر شما مشتری گرامی نرخ سیمان سپاهان چون مرغوبیت بالاتری به نسبت دیگر سیمان ها دارد همیشه بالاتر بوده. شما کیفیت همیشه در اولویت قرار بدید و قیمت آنقدر فرق بیشتری ندارد. نگران این موضوع نباشید.

سوالات متداول سیمان سپاهان

قیمت سیمان سپاهان به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت سیمان سپاهان به عواملی از جمله نرخ ارز، هزینه حقوق و دستمزد نیروی انسانی، کیفیت سیمان، تاریخ تولید و انقضا و ... بستگی دارد. جهت اطلاع از قیمت به روز سیمان سپاهان با کارشناسان فروش الومتریال تماس حاصل فرمایید.

خرید سیمان سپاهان از فروشگاه الومتریال چه مزایایی دارد؟

خرید سیمان سپاهان از الومتریال به شما کمک می کند در هر جای ایران که باشید بتوانید این سیمان با کیفیت را با قیمت کارخانه ای بخرید. خدمات پس از فروش الومتریال این اطمینان را به شما می دهد که سیمان سپاهان بصورت تضمینی بدون هیچ مشکلی به دست شما برسد.