امروز دوشنبه 31 ارديبهشت 1403

قیمت سیمان تهران

سیمان تهران

شركت سيمان تهران به عنوان پرسابقه ترین شرکت سیمانی کشور در سال ۱۳۳۳ تأسيس شد. اولين واحد توليدي اين شركت با ظرفيت ۳۰۰ تن در روز در سال ۱۳۳۵ مورد بهره برداري قرار گرفت. قیمت سیمان تهران و هر برند دیگری با توجه به کیفیت مواد مورد استفاده در آن و روند تولید آن تعیین می شود. تعمیر یا ساخت و ساز بدون استفاده از سیمان غیر ممکن است، اما در برخی موارد بتن تهیه و مورد استفاده قرار می گیرد و در برخی دیگر محلول بتنی است. قرار گیری سیمان در کیسه های 25،50 کیلوگرم باعث تفاوت قیمت سیمان تهران می شود، همچنین سیمان کیسه ای نسبت به نوع فله ای گران تر است. چنین مخلوط های سیمانی آماده، برای کارهای فنی در مقیاس کوچک مانند نصب یا تقویت ستون ها مناسب هستند. برای پروژه های بزرگ می توانید در تناژهای بالا سیمان را به صورت فله ای سفارش دهید.

قیمت سیمان تهران

متخصصان و مهندسان با مدیریت سید عباس حسینی تا کنون 9 خط تولید سیمان در این کارخانه افتتاح کرده اند. تولید بیش از 13 هزار تن سیمان در روز نشان از توان بالای این کارخانه و مهارت و تجربه ی کارشناسان و متخصصان و همچنین کارگران فعال در این کارخانه است. قیمت سیمان تهران به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای استعلام قیمت به روز سیمان تهران می توانید از وب سایت الومتریال و از کارشناسان فروش ما کمک بخواهید.

قیمت سیمان تهران

قیمت سیمان تهران با توجه به نوع آن

در کارخانه سیمان تهران محصولات زیادی تولید می شود. با توجه به نوع محصول قیمت سیمان تهران نیز متفاوت است. در ادامه انواع محصولات تولیدی این کارخانه را نام می بریم:

سیمان پرتلند:

سیمان نوع 325-1

سیمان نوع 425-1

سیمان نوع 525-1

سیمان نوع 2

سیمان پرتلند پوزولانی

 

سیمان بنایی:

ویژگی س ب- ۲۲/۵X
مقاومت (مگاپاسکال) – مقدار حد پایینی ۷ روزه ۱۰ ≤
مقاومت (مگاپاسکال) – مقدار حد پایینی ۲۸ روزه ۲۲/۵ ≤
مقاومت (مگاپاسکال) – مقدار حد بالایی ۴۲/۵ ≥
زمان گیرش اولیه (دقیقه) – مقدار حد پایینی ۶۰ <
زمان گیرش نهایی (ساعت) – مقدار حد بالایی الف ۱۵
سلامت (انبساط به میلی متر) مقدار حد بالایی ۱۰
میزان سولفات (برحسب درصد SO۳ مقدار حد بالایی ب ۳/۰
یزان کلرید (درصد) مقدار حد بالایی ۰/۱۰
آب نگه داری (درصد) مقدار حد پایینی ۷۵ <

سیمان حفاری:

کارخانه سیمان تهران اولین سیمان حفاری خاور میانه را تولید کرد. سیمان حفاری در 4 کلاس زیر به بهره برداری می رسد:

کلاس سیمان موار استفاده
A  برای استفاده تا عمق ۶۰۰۰ فوت ( ۱۸۲۹ متر )
B برای استفاده تا عمق ۶۰۰۰ فوت ( ۱۸۲۹ متر ) مقاوم در برابر سولفات
D  برای استفاده تا عمق ۱۰۰۰۰-۶۰۰۰ فوت ( ۳۶۵۸ متر ) مقاوم در برابر سولفات
G برای استفاده تا عمق ۱۴۰۰۰ فوت ( ۴۲۶۷ متر ) مقاوم در برابر سولفات
E برای استفاده تا عمق ۸۰۰۰ فوت ( ۲۴۳۸ متر) سیمان پایه نوع مقاوم در برابر سولفات

جدول کلاس های سیمان حفاری تهران

خرید اینترنتی سیمان تهران

حال که با سیمان تهران و انواع آن آشنا شدید، می توانید سیمان تهران را از الومتریال به صورت اینترنتی بخرید. خرید اینترنتی به شما کمک می کند تا در هر جایی که هستید بتوانید به راحتی سیمان تهران را بخرید. با کمک الومتریال سیمان تهران را به هر تعداد و هر اندازه که بخواهید اینترنتی بخرید. 

بسته بندی سیمان تهران

شرکت سیمان تهران محصولات خود را به صورت فله و پاکتی عرضه می کند. بسته‌بندی سیمان یک فرایند مهم است که برای حفظ کیفیت و حمل و نقل ایمن محصول استفاده می‌شود. سیمان معمولا در کیسه‌های پلاستیکی بسته‌بندی می‌شود تا از رطوبت، آلودگی و خراشیدگی محافظت شود. کیسه‌های پلاستیکی عموما برای بسته‌بندی سیمان استفاده می‌شوند. این کیسه‌ها از مواد پلاستیکی مانند پلی‌پروپیلن تولید می‌شوند و برای محافظت از سیمان در برابر رطوبت، گرد و غبار و آلودگی‌ها مناسب هستند. بر روی کیسه‌های سیمان اطلاعات مهمی مانند نام تولیدکننده، نوع سیمان، وزن، تاریخ تولید و دستورالعمل‌های ایمنی و قوانین بسته‌بندی ممکن است چاپ شود. این اطلاعات به منظور شناسایی و اطلاع‌رسانی صحیح استفاده می‌شوند. بسته بندی سیمان های پاکتی تهران به گونه ای است که لوگو کارخانه بر روی آن درج شده است و اطلاعاتی چون تاریخ تولید، وزن و تمام اطلاعاتی که یک بسته بندی سیمان استاندارد دارد را ارائه کرده است تا به هر مکانی که ارسال می شود، صحت و سلامت کافی داشته باشد و کیفیت محصول حفظ شود.

بسته بندی سیمان تهران

تفاوت بتن و ملات سیمان

پیش از اینکه از قیمت سیمان تهران مطلع شوید با تفاوت مخلوط سیمان و بتن آشنا شوید تا روند کارتان سریع تر پیش رود. بتن مخلوطی از آب، سیمان، ماسه و سنگدانه ( سنگ خرد شده یا شن) است اما ملات بتن حاوی سنگ خرد شده و شن نیست. تفاوت اصلی بتن و سیمان در ترکیب عدم وجود مواد بزرگ است. به عنوان مثال ماسه در ملات بتن به عنوان پرکننده عمل می کند. هنگام کاشی کاری یا گچ کاری بسته به هدف و کاربرد مورد نظر متریال مورد استفاده می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال، در تولید ملات گچ، سیمان ریزتر بدون ذرات درشتی همچون شن و غیره مناسب تر است. برای ساده سازی عملیات گچ کاری، از ملات سیمان استفاده می شود. اگر از خریداران سیمان هستید و به دنبال دریافت قیمت سیمان تهران برای گچ کاری و کاشی کاری هستید از وب سایت ما استعلام کنید.

بادوام ترین و مرغوب ترین مصالح ساختمانی، سیمان است. سیمان با آماده سازی مناسب و رعایت تکنیک های ریختن، به مرور زمان استحکام بیشتری پیدا می کند. برای پایه های ساختمان، ریختن کف، نصب تیرها، تیرهای ساختمان و ساخت سازه های دیگر که بارهای زیاد را تحمل می کنند، از سیمان استفاده می شود. سیمان همچنین اساس سازه های بتن مسلح است. آنچه قیمت سیمان تهران را تعیین می کند نوع سیمان، زمینه و کاربرد آن است.

تفاوت بتن و ملات سیمان

خواص متفاوت سیمان با سایر مواد:

اصطلاحات سیمان، بتن و دوغاب می تواند برای بسیاری از افراد گیج کننده باشد و تفاوت اصلی آنها در ترکیبات آنها است. سیمان یک پودر چسب ریز است که به تنهایی استفاده نمی شود. دوغاب سیمان از مخلوط سیمان و ماسه، تشکیل می شود. این در حالی است که بتن از سیمان، شن و ماسه تهیه می شود. همچنین دامنه کاربرد آنها نیز متفاوت است. حتی فروشندگانی که به طور روزانه با این مواد کار می کنند، اغلب این مفاهیم را اشتباه می گیرند، زیرا اصطلاح سیمان در بعضی از موارد برای اشاره به بتن استفاده می شود. آگاهی از قیمت سیمان تهران و سایر برندها برای فروشندگان و خریداران سیمان بسیار مهم است. دقیق ترین و جدیدترین قیمت های سیمان را از وب سایت الومتریال دریافت کنید.

خوب است بدانید که سیمان ترکیبی از سنگ آهک، خاک رس، سنگ صدف، ماسه کوارتز و مواد دیگر است. این ماده آسیاب می شود و با عناصر دیگر (از جمله سنگ آهن) ترکیب می شود. سپس تا حدود 1500 درجه سانتیگراد گرم می شود. در این مرحله کلینیکر بدست می آید. در نهایت کلینکر به دست آمده به پودر ریز تبدیل می شود. روش تولید سیمان سبب نامگذاری آن به نام سیمان پرتلند شد. اولین بار در دهه 1800 آجرکار لیدز، جوزف آسپدین از انگلستان، سیمان پرتلند را ابداع کردند. جوزف آسپدین رنگ سیمان را با سنگ یک معدن در جزیره پرتلند در سواحل انگلستان مقایسه کرد و به نتایج مطلوبی رسید. رایج ترین سیمان امروزی سیمان پرتلند است که یک نوع سیمان "هیدرولیک" است و هنگام ترکیب با آب سخت می شود. یکی از مواردی که قیمت سیمان تهران را تعیین می کند درجه سختی سیمان است.

خواص متفاوت سیمان با سایر مواد:

بتن چیست؟

بتن در سراسر جهان در فونداسیون و ساخت و ساز استفاده می شود. این ماده از یک مخلوط مایع خشک به دست می آید. ماده ای انعطاف پذیر که می توان آن را به هر شکلی درآورد و در نتیجه ماده سختی که به عنوان بتن می شناسیم، تشکیل می شود. بتن از مخلوط سیمان، ماسه و سنگ خرد شده یا سایر سنگدانه های ریز و درشت تشکیل می شود. اضافه کردن آب باعث می شود سیمان به حالت جامد تغییر یابد و سفت شود. با کارشناسان ما در ارتباط باشید و قیمت سیمان تهران را به صورات روزانه دریافت کنید. مشاوران ما شما را در ساخت و ساز و انتخاب بهترین سیمان یاری می کنند.

ملات سیمان

با افزودن آب، سیمان فعال و قابل استفاده می شود. برای نگه داشتن آجر، سنگ یا سایر مصالح ساختمانی در کنار هم از ملات سیمان استفاده می شود. اغلب از ملات سیمان یا بتن در ساخت و ساز، استفاده می شود. قابلیت اطمینان، دوام و پایداری به رعایت درصدها و نسبت های مواد مورد استفاده بستگی دارد و قیمت سیمان تهران و سایر برندها را بالاتر خواهد برد.

ملات سیمان می تواند کاشی ها را به هم بچسباند. در آب و هوای شمالی و در فصل زمستان، دوغاب سیمان ممکن است ترک بخورد. بنابراین شما می توانید به سادگی با قرار دادن مقداری سیمان بین کاشی ها ساختمان خود را محکم تر کنید. با افزودن انواع مختلفی از نرم کننده ها و سایر افزودنی ها به مخلوط سیمان می توانید مقاومت در برابر یخ زدگی و رطوبت را چندین برابر کنید و از ترک خوردن در آینده جلوگیری کنید. بدین ترتیب استحکام مخلوط سیمان را افزایش می دهید.

مکمل های معدنی در سیمان

قیمت سیمان تهران با توج به نوع و میزان افزودنی ها متفاوت خواهد بود. هنگام انتخاب یا تولید ملات سیمان باید به امکان استفاده از مواد افزودنی خاص توجه ویژه ای داشت. امروزه سازندگان با تجربه اغلب ترجیح می دهند از افزودنی های معدنی ویژه ای همچون خاکستر بادی، سیلیس، آهک یا سرباره و یا ریز دانه را انتخاب کنند. استفاده از این افزودنی ها با توجه به خواص آنها توضیح داده می شود.

به طور کلی سطح مواد افزودنی معدنی گریدهای سیمان را تعیین می کند. گریدها با کدهای CEM III، CEM IV و CEM V  مشخص می شوند. گرید سیمان CEM І به عنوان سیمان خالص شناخته می شود. سیمان پرتلند بهترین گزینه در صنعت ساخت و ساز است. CEM І یک گرید سیمانی نسبتاً سنگین و با مقاومت بالا است و معمولا از M350 تا M500 وجود دارد. برخی از مواد افزودنی عمر محصولات را افزایش می دهند. این مواد در برابر خوردگی و سایر عوامل منفی مقاومت می کنند. کار کردن با آن آسان تر، سریع تر و ایمن تر است. همچنین استفاده از افزودنی های معدنی در مخلوط های بسیار پرکاربرد است.

نقش سیمان در ساخت بتن

در ساخت بتن، سیمان به عنوان یک ماده چسبنده ای عمل می کند که انجماد را تضمین می کند. بتن ترکیبی است که با افزودن مایع به ساختار نسبتاً سفت و سختی تبدیل می شود. در مخلوط های بتن، سیمان نقش های زیر را ایفا می کند:

روند پخت و سفت شدن بهتری را فراهم می‌کند. بنابراین مخلوط بتن یک ماده مرکب در نظر گرفته می شود.

از آنها در ساخت سازه های بزرگ (با باربر) استفاده می شود.

به طور معمول، قوام بتن شامل ماسه، شن (یا سرباره دانه ای) و سیمان است.

قیمت سیمان تهران با توجه به گریدهای مختلف تولید شده و نوع استفاده و همچنین فله یا کیسه ای بودن کاملا متفاوت خواهد بود. گریدهای پایین تر سیمان (کمتر از M350) قطعاً برای ملات های بتن مناسب نیستند، اما برای ملات های سیمانی که در کارهایی همچون گچ کاری استفاده می شوند، مناسب هستند. در مورد انتخاب گرید و تیپ سیمان به زمینه مورد استفاده خود دقت کنید.

نقش سیمان در ساخت بتن

افزودنی های تقویت کننده در سیمان

برای استحکام مخلوط سیمان، به افزودنی های تقویت کننده نیاز است. مواقعی وجود دارد که بتن  باید دارای حداکثر قدرت و ثبات باشد. این ضرورت معمولاً هنگام پی ریزی ساختمان ها روی خاک ضعیف و همچنین در ساخت سازه های بتنی بزرگ و سنگین رخ می دهد. توصیه می شود برای چنین کارهایی از افزودنی های تقویت کننده ویژه استفاده کنید. با استفاده از مواد افزودنی تحمل سیمان نه تنها در برابر بارهای فشاری، بلکه در مقابل بارهای بزرگ و کشش های احتمالی نیز بیشتر می شود.

بررسی کیفیت و قیمت سیمان تهران

قبل از استفاده و استعلام قیمت سیمان، اطمینان از کیفیت کافی مخلوط سیمان تهران بسیار مهم است. اگر بدون پوشش در محلول یافت شد، با افزودن کمی ماسه بیشتر به مخلوط سیمان می توان ویسکوزیته بالاتری بدست آورد. روش دیگر برای تست کیفیت سیمان تهران، ضربه زدن به آن با بیل است. برای انجام این کار، یک قطعه بتن صاف با یک بیل آهنی فشرده می شود. اگر فضاهای خالی با ملات دوباره پر نشوند، سیمان کافی در مخلوط وجود ندارد. و اگر آثار خیلی عمیق باقی بماند، برعکس، سیمان اضافی در بتن باقی می ماند.

تاثیر روند تولید در قیمت سیمان تهران

روند تولید در تعیین قیمت سیمان تهران یکی از مهم ترین فاکتورها خواهد بود. سیمان یک چسب معدنی است که در نتیجه پردازش ویژه مواد طبیعی و معدنی استخراج شده بدست می آید. مشخصه اصلی سیمان این است که پس از آغشته شدن یکنواخت با مخلوط شدن با آب، چسبناک می شود. خمیر سیمان تهران بعد از سفت شدن نهایی ترکیبی فوق العاده بادوام و جامد است و تفاوت چندانی با سنگ ندارد. سیمان با کیفیت بالا خاصیت ضدآب پیدا می کند. در نهایت پس از 3 روز، سیمان به استحکام نهایی می رسد. قیمت سیمان تهران با توجه به کفیت بالای آن نسبت به برخی سیمان های دیگر بالاتر است.

سخت شدن سنگ سیمان تهران و یا هر برند دیگری فرآیندی پیچیده و غیر قابل برگشت است. یک سنگ با کیفیت در نتیجه سخت شدن تشکیل می شود. استحکام به دست آمده به طور انحصاری از سیمان تهران و آب بسیار بالا است و بسیار فراتر از شرایط استاندارد است. به همین دلیل است که سیمان خالص به ندرت در ساخت یا ریختن سازه ها استفاده می شود. بنابراین علاوه بر توجه به قیمت سیمان تهران، هنگام استفاده از سیمان خالص به نوع کاربرد خود نیز توجه کنید. سیمان تهران خالص با عیار بالا حتی در زیر آب نیز می تواند سخت شود. بنابراین از سیمان خالص در ساخت تکیه گاه پل ها و سایر سازه های مشابه استفاده می شود.

تاثیر روند تولید در قیمت سیمان تهران

موارد موثر در کاهش قیمت سیمان تهران

یکی از عوامل موثر در کاهش قیمت سیمان تهران وجود مقدار مشخصی ماسه در سیمان تهران که معمولاً به صورت مخلوط یا محلول عرضه می شود که هزینه غلیظ شدن بایندر در ترکیب را کاهش می دهد. علاوه بر این، نمونه های مخلوط مدرن اغلب حاوی مواد افزودنی ویژه مختلف و نرم کننده ها هستند. با استفاده از افزودنی های فعال می توان عملکردهای مفیدی همچون استحکام، مقاومت در برابر سرما، مقاومت بالا در برابر آب و غیره را بهبود بخشید. سیمان تهران ساختمانی به چند نوع اساسی تقسیم می شود. بسته به خواص کلیدی، قیمت سیمان تهران نیز متفاوت است. می توان از سیمان تهران به عنوان یک دانه بندی سریع الاثر با خاصیت چسبندگی و پخت خوب استفاده کرد. علاوه بر این، مخلوط های سیمانی برای بازسازی و ترمیم انواع سازه های بتنی یا بتن مسلح موجود مناسب هستند. سیمان تهران می تواند پس از انجماد کامل منطقه را ضد آب کند.

سوالات متداول سیمان تهران

آیا خرید سیمان تهران بصورت اینترنتی امکان پذیر می باشد؟

شما می توانید با کمک سایت الومتریال سیمان تهران را به هر تعداد و هر اندازه که بخواهید اینترنتی بخرید. 

قیمت سیمان تهران به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت سیمان تهران با توجه به گریدهای مختلف تولید شده و نوع استفاده و همچنین فله یا کیسه ای بودن کاملا متفاوت خواهد بود. گریدهای پایین تر سیمان (کمتر از M350) قطعاً برای ملات های بتن مناسب نیستند، اما برای ملات های سیمانی که در کارهایی همچون گچ کاری استفاده می شوند، مناسب هستند. در مورد انتخاب گرید و تیپ سیمان به زمینه مورد استفاده خود دقت کنید.