امروز شنبه 23 تیر 1403

سیمان اردستان

نتایج 1 تا 3 از کل 3 نتیجه
سیمان اردستان

سیمان اردستان یکی از کارخانه های قدیمی واقع در استان اصفهان است. متخصصان و سرمایه گذاران این کارخانه را در سال 1382 تاسیس کردند. سیمان اردستان در بهمن ماه 1383 به بهره برداری رسید. فاصله این کارخانه تا شهر اصفهان و تا مرکز استان اصفهان حدود 65 کیلومتر است. مسافتی که از این کارخانه تا مرکز شهر اردستان وجود دارد نزدیک به 47 کیلومتر می باشد. مساحت این کارخانه حدود 90 هکتار می باشد. کارخانه سیمان اردستان بخش قابل توجهی از سیمان کشور را تامین می کند. کارخانه سیمان اردستان ضمن ایجاد اشتغال برای بخش های محروم تر جامعه، بخشی از مشکل بیکاری مردم آن منطقه را نیز برطرف نموده است. مهندسان برای احداث کارخانه سیمان اردستان از وسایل و تجهیزات پیشرفته دو کشور آلمان و اتریش استفاده کرده اند. این دو کشور از جمله به روزترین و مجهزترین کشورهای تولیدکننده دستگاه های روز دنیا هستند. متخصصان داخلی کارخانه سیمان اردستان را به یکی از تولیدکنندگان بزرگ سیمان در کشور تبدیل کرده اند.

سیمان اردستان

قیمت سیمان اردستان

به دلیل نوسانات بازار اطلاع از قیمت سیمان اردستان برای خریداران اهمیت بالایی دارد. در سایت های معتبری چون ما می توانید از قیمت دقیق سیمان اردستان مطلع شوید. قیمت سیمان اردستان به عوامل مختلفی بستگی دارد، به همین دلیل در سایت ما این قیمت مدام بروز می شود.

مشخصات سیمان اردستان

کیفیت بالا، تولید سیمان با استاندارد روز دنیا و قیمت مناسب از مشخصه های اصلی سیمان اردستان است. با وجود چنین ویژگی های منحصر به فردی سیمان اردستان محبوبیت ویژه ای بین مردم کسب کرده است. مواد اولیه ای که برای تولید انواع تیپ سیمان اردستان استفاده می شود، مرغوب هستند، به همین خاطر کیفیت تمام سیمان های تولیدی این کارخانه بسیار بالا است و با اطمینان خاطر می توانید محصولات سیمان اردستان را تهیه کنید. 

دفتر فروش سیمان اردستان

کارخانه سیمان اردستان در 65 کیلومتری اصفهان و کمتر از 47 کیلومتری اردستان است. از آنجا که تمام کارخانجات سیمان دفاتر فروش در مرکز شهر دارند، کارخانه سیمان اردستان نیز به دلیل محبوبیت زیاد بین خریداران دفاتر فروش زیادی در سراسر کشور دارند. فروشگاه الومتریال دفتر اصلی فروش سیمان اردستان است که برای رفاه حال شما عزیزان خرید سیمان های این کارخانه را به صورت اینترنتی فراهم نموده است. شما می توانید هم از طریق سایت و هم تماس با کارشناسان فروش ما خرید خود را ثبت کنید و به هر تعداد سیمان پاکتی و حتی فله ای، سیمان اردستان را خریداری کنید. 

دفتر فروش سیمان اردستان

خرید اینترنتی سیمان اردستان

امروزه خرید اینترنتی کار بسیاری از مردم را راحت کرده است به طوری که می توان سیمان اردستان را به قیمت درب کارخانه از فروشگاه ما به صورت اینترنتی بخرید. خرید اینترنتی سیمان اردستان در سایت ما امکان پذیر است. با هر تعداد پاکت و هر اندازه که بخواهید می توانید سیمان اردستان را از الومتریال به صورت اینترنتی بخرید.

تولیدات کارخانه سیمان اردستان

II سیمان پرتلند تیپ

V سیمان تیپ

سیمان تیپ 425-1

آنالیز سیمان و کلینکر نیز در این کارخانه انجام می شود که شامل موارد زیر است:

II آنالیز سیمان تیپ

آنالیز سیمان 425-1

II آنالیز کلینکر تیپ

آنالیز کلینکر تیپ 425-1

روند تولید سیمان در کار خانه سیمان اردستان به شرح زیر است

سیمان اردستان با حرارت دادن تا 1450 درجه سانتیگراد، مخلوطی از سنگ آهک، خاک رس و شن و ماسه در کوره دوار، تولید می شود. پودر حاصل از این مخلوط تحت تاثیر حرارت به کلینکر تبدیل می شود. کلینکری که از کوره خارج می شود خنک می شود و سپس بسیار ریز آسیاب می شود. بدین ترتیب پودری که به آن سیمان اردستان می گوییم تولید می شود. سپس انواع مختلف سیمان تولیدی این کارخانه، با افزودن اجزای معدنی اضافی مانند خاکستر، سرباره کوره بلند، پرکننده های سنگ آهک یا حتی پوزولان های طبیعی یا مصنوعی به دست می آید.

روند تولید سیمان در کار خانه سیمان اردستان به شرح زیر است

سیمان با آهک چه تفاوتی دارد؟

آهک از پختن سنگ های آهکی در کوره های عمودی تا کلسینه شدن در دمای بین 900 تا 1100 درجه سانتی گراد به دست می آید. کربن زدایی امکان به دست آوردن آهک زنده را فراهم می کند که پس از سرد شدن و عبور از هیدراتور تبدیل به آهک خشک شده می شود.

فرآیند ساخت سیمان اردستان

استخراج

مواد خام از معادن روباز، استخراج می شود.

خرد کردن

مواد از یک سنگ شکن عبور می کنند تا به اندازه کمتر از 80 میلی متر کاهش یابد.

پیش همگن سازی

مواد در لایه‌های افقی و در یک سالن روی هم قرار می گیرند. سپس به صورت عمودی گرفته روی هم قرار می گیرند و مخلوطی همگن به دست می آید.

خشک کردن و آسیاب کردن

مواد خام در آسیاب های گلوله ای یا آسیاب های عمودی خشک و ریز آسیاب می شوند.

بدست آوردن کلینکر

کلینیکر در کوره دوار که دمای آن حدود 1450 درجه سانتیگراد است تولید می شود و تحت تأثیر حرارت آرد به کلینکر تبدیل می شود.

فرآیند ساخت سیمان اردستان

از کلینکر تا بدست آوردن سیمان اردستان چگونه طی می شود؟

کلینکر در آسیاب های گلوله ای بسیار ریز آسیاب می شود. بدین ترتیب سیمانی با خواص هیدرولیکی فعال تشکیل می شود. در هنگام آسیاب است که گچ اضافه می شود. گچ برای تنظیم گیرش سیمان ضروری است. بدین ترتیب سپس سیمان پرتلند به دست می آید.

برای تولید سیمان اردستان، چهار عنصر اصلی باید بر اساس دوزهای از پیش تعیین شده ترکیب شوند:

آهک (65%)

سیلیس (20%)

آلومینا (10%)

اکسید آهن (5%)

عنصر غالب، سنگ آهک یا گچ است. نه تنها کارخانه سیمان اردستان، بلکه سایر کارخانه های سیمان نیز در نزدیکی ذخایر بزرگ این مواد معدنی قرار دارند. تمام این عناصر که مواد خام نامیده می شوند، در تاسیسات با استفاده از فرآیند مرطوب یا خشک، تصفیه می شوند. در فرآیند مرطوب، مواد اولیه آسیاب و با آب مخلوط می شود و خمیر مایعی همگن به وجود می آید و در مخازن استوانه ای بزرگ، ذخیره می شود. سپس این خمیر، وارد قسمت بالایی می شود. در فرآیند خشک، ماده خام خشک و سپس آسیاب می شود. سپس در سیلوهای بزرگ همگن می شود. در نهایت به شکل پودر در می آید و قبل از ورود به کوره واقعی به یک برج پیش گرمایش که در آن کربن زدایی تا حدی انجام می شود، وارد می شود.

برای تولید سیمان اردستان، چهار عنصر اصلی باید بر اساس دوزهای از پیش تعیین شده ترکیب شوند:

مراحل تولید سیمان اردستان

چرخش آهسته کوره های سیمان اردستان، انتقال تدریجی مواد را در برابر جریان گازهای داغ امکان پذیر می کند. نمای داخلی را با آجرهای نسوز می پوشانند. شعله (در حدود 2000 درجه سانتیگراد) باعث یک واکنش فیزیکی و شیمیایی به نام "کلینکریزاسیون" اکسیدهای مختلف می شود. کلینکرینگ در حدود 1450 درجه سانتیگراد شروع می شود. گلوله های رشته ای باید به سرعت خنک شوند. دانه های جامد در دمای 150 درجه سانتیگراد تولید می شوند. کلینکر به سیلوهای ذخیره سازی بزرگ منتقل می شود. بدین ترتیب مرحله اول فرآیند کامل می شود.

مرحله دوم که منجر به تولید سیمان می شود، آسیاب نامیده می شود. در این مرحله اجزای مختلف جدا می شود، سپس مخلوط و آسیاب می شود. بدین ترتیب پودری همگن و بسیار ریز بدست می آید. ماشینی که در مرحله دوم تولید سیمان استفاده می شود آسیاب گلوله ای است. تکنیک های آسیاب جدید امروزه با هدف کاهش شدید مصرف برق و به ویژه آسیاب های غلتکی و آسیاب های عمودی در حال توسعه هستند. کلینکر جزء اصلی سیمان پرتلند است. کلینیکر را با سایر مواد خام صنعتی یا طبیعی که در زیر به آن اشاره می کنیم آسیاب می شود:

سرباره کوره بلند هیدرولیکی

خاکستر بادی از نیروگاه های زغال سنگ که دارای خواص پوزولانی هستند

پرکننده ها که اغلب مواد بسیار ظریفی هستند و عموماً بر پایه سنگ آهک هستند

از اشکال مختلف سولفات کلسیم (گچ، انیدریت) در مخلوط استفاده می شود. بنابراین زمان گیرش  و اجرای سیمان اردستان را تنظیم و آسان تر می کند.

مراحل تولید سیمان اردستان

معیارهای انتخاب سیمان اردستان برای یک سازه معین

به طور کلی سیمان اردستان برای انوع کاربردها، بر اساس معیارهای زیر انتخاب می شود:

مقاومت فشاری در 28 روز

مقاومت کوتاه مدت

دوام

مقاومت فشاری نهایی (Rc 28 روز)

سیمان اردستان با توجه به نیازها و عملکردهای محصولاتی که قرار است تولید شوند، تعیین می شود. برآورد این مقاومت را بر اساس فرمول زیر است:

بتن Rc = Kb x سیمان Rc x [ ( C / (E + V) - 0.5 ]

بتن Rc = مقاومت بتن بر حسب مگاپاسکال

Kb = ضریب مربوط به اسکلت دانه ای

سیمان Rc = مقاومت معمولی سیمان در 28 روز بر حسب مگاپاسکال

C = دوز سیمان بر حسب کیلوگرم بر متر مکعب

E = مقدار موثر آب بر حسب کیلوگرم بر متر مکعب

V = مقدار هوای وارد شده در بتن بر حسب l/m³ (0.1 x E برای بتن پلاستیکی)

استفاده از این فرمول امکان برآورد دوز سیمان اردستان را تعیین می کند. این برآورد با توجه به مقاومت مورد نظر برای بتن در 28 روز و مقاومت معمولی سیمان تعیین می شود.

مقاومت کوتاه مدت

برای خارج شدن از قالب، بتن باید به حداقل سطح مقاومت برسد. همانطور که انتخاب نوع سیمان مهم است، عملکرد کوتاه مدت بتن نیز تحت تأثیر موارد زیر است:

ترکیب بتن (W/C، کارایی مورد نظر، اسکلت گرانولومتری، دوز سیمان، ...)؛

درجه حرارت در ساعات اول؛

بنا یا بتن‌کار، سیمانی را انتخاب می‌کند که در سنین پایین و در هوای سرد مقاومت بالایی ایجاد می‌کند تا عملکرد کوتاه‌مدت بالایی داشته باشد.

پایداری سیمان اردستان

برای اینکه بتن دوام داشته باشد، باید انتخاب نوع و دوز سیمان را با توجه به شرایط محیطی که این بتن در آن قرار می گیرد، در نظر گرفت. به عنوان مثال، بتن در معرض آب دریا باید دارای W/C به اندازه کافی کم (<0.45) باشد. بدین ترتیب از مقاومت سازه اطمینان حاصل می شود. سیمان اردستان محتوای C3A محدودی دارد (<8%) که به آنها اجازه می دهد در حضور یون های کلرید مقاومت بیشتری در برابر حمله یون های سولفات به بتن بدهند. اکثر سیمان ها برای رایج ترین مصارف مناسب هستند، با این حال برخی از سیمان ها برای مصارف خاص مناسب تر از بقیه هستند.

دیدگاه ها  
محمد شفیعی
سلام من می خوام سیمان با حجم بالایی خریداری کنم نمیدونم به صورت فله ای بخرم به صرفه تره یا پاکتی میشه راهنماییم کنید؟
ادمین الومتریال
نقل قول محمد شفیعی:
سلام من می خوام سیمان با حجم بالایی خریداری کنم نمیدونم به صورت فله ای بخرم به صرفه تره یا پاکتی میشه راهنماییم کنید؟
سلام و درود بر شما قطعا خرید به صورت فله ای برای شما بهتره فقط باید شرایط نگهداریش رو بدونید و محل نگهداری خوبی داشته باشید تا در کیفیت سیمان اردستان تاثیری ایجاد نکند
صالحی
سلام وقت بخیر سیمان پاکتی تیپ 425-1 رو به صورت پاکتی نیز می فروشید؟
ادمین الومتریال
نقل قول صالحی:
سلام وقت بخیر سیمان پاکتی تیپ 425-1 رو به صورت پاکتی نیز می فروشید؟
سلام و درود بر شما مشتری گرامی فعلا فقط سیمان 425-1 اردستان را به صورت فله ای می فروشیم
محمدی
سلام قیمت سیمان اردستان به نسبت سیمان های کارخانه های دیگه مناسب تره؟
ادمین الومتریال
نقل قول محمدی:
سلام قیمت سیمان اردستان به نسبت سیمان های کارخانه های دیگه مناسب تره؟
سلام بر شما بله به طور کلی تمام محصولات شرکت سیمان اردستان با کیفیت بالا و قیمت مناسب تر از کارخانه های تولید کننده سیمان عرضه می شوند.
جابر
سلام و درود بر شما می خواستم از قیمت سیمان پاکتی 50 کیلویی اردستان مطمئن بشم. قیمت این سیمان پاکتی بروز است که من خرید کنم؟
ادمین الومتریال
نقل قول جابر:
سلام و درود بر شما می خواستم از قیمت سیمان پاکتی 50 کیلویی اردستان مطمئن بشم. قیمت این سیمان پاکتی به روزه که من خرید کنم؟

سلام بر شما بله از قیمت های اعلام شده توسط سایت ما مطمئن باشید و شما می توانید به هر تعداد که بخواهید هم از طریق سایت و هم از طریق تماس با کارشناسان ما سیمان پاکتی 50 کیلویی اردستان را بخرید.

سوالات متداول سیمان اردستان

قیمت سیمان اردستان چقدر است؟

اطلاع از قیمت سیمان اردستان برای خریداران اهمیت بالایی دارد. در سایت های معتبری چون الومتریال می توانید از قیمت دقیق سیمان اردستان مطلع شوید. قیمت سیمان اردستان به عوامل مختلفی بستگی دارد، به همین دلیل در سایت ما این قیمت مدام بروز می شود.

خرید سیمان اردستان از سایت الومتریال چه مزایایی دارد؟

سایت الومتریال سیمان اردستان را با قیمت کارخانه ای عرضه می کند. ضمن اینکه پرداخت مبلغ سیمان بصورت نقد و چک قابل قبول می باشد.