امروز دوشنبه 31 ارديبهشت 1403

سیمان اصفهان

سیمان اصفهان

کارخانه سیمان اصفهان از اولین کارخانه های تولید سیمان در ایران است. این کارخانه در جنوب غربی اصفهان قرار دارد. این کارخانه از سال 1337 با تولید 200 تن کلینکر در روز فعالیت خود را آغاز کرده است. موفقیت یک پروژه بر این است که بدانید به چه مقدار سیمان نیاز دارید. برای استعلام قیمت سیمان اصفهان با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید. 

قیمت سیمان اصفهان

قیمت سیمان اصفهان با توجه به عوامل مختلفی بستگی دارد. اطلاع از قیمت سیمان اصفهان برای خریداران این سیمان اهمیت ویژه ای دارد. برای کسب اطلاعات درباره قیمت سیمان اصفهان، فروشگاه الومتریال بهترین گزینه است. قیمت سیمان اصفهان در الومتریال بروز و دقیق است.

دفتر فروش سیمان اصفهان

برای خرید سیمان اصفهان مراجعه به دفتر فروش آن از کارهای الزامی است. فروشگاه الومتریال یکی از دفتر های فروش سیمان اصفهان است که برای خرید می توانید به این دفتر فروش اعتماد کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان الومتریال تماس بگیرید.

فروش سیمان در اصفهان

الومتریال بهترین مرکز فروش سیمان در اصفهان است. این مرکز فروش سیمان در اصفهان با ارائه بهترین و باکیفیت ترین سیمان چون برند سیمان اصفهان به شما کمک می کند تا خریدی مرغوب داشته باشید سیمان اصفهان را از این مرکز فروش سیمان بخرید. قبل از خرید سیمان به نکاتی که در ادامه به آن می پردازیم توجه نمایید.

بسته بندی

خرید سیمان اصفهان قدیمی تر از 90 روز از تاریخ تولید، توصیه نمی شود و باید طبق الزامات کد IS مجددا آزمایش شود. همیشه تاریخ ساخت را بررسی کنید و مطمئن شوید که سیمان اصفهان تازه است و کیسه ها ماشینی دوخته شده و دستکاری نشده اند. روی هر کیسه، باید لوگوی برند سازنده، نوع سیمان (OPC یا PPC)، وزن کیسه، تاریخ ساخت، شماره مجوز، علامت ISI برای رعایت استانداردها وجود داشته باشد.

فروش سیمان در اصفهان

ظرافت:

سیمان اصفهان باید به صورت پودر ریز باشد و در هنگام لمس صاف باشد و بدون توده های دانه ای باشد. وجود توده های سخت نشان دهنده رطوبت در کیسه سیمان است.

رنگ:

سیمان اصفهان پرتلند در حالت ایده آل به رنگ خاکستری مایل به سبز است و پخش رنگ باید یکنواخت باشد.

تست سقوط:

سیمان اصفهان وقتی در یک سطل آب می ریزد ته نشین می شود و روی سطح آب شناور نمی شود.

قیمت گذاری:

قیمت سیمان اصفهان و هر برند دیگری، روزانه در نوسان است و شما باید قبل از سفارش، قیمت سیمان را در برندها و مراکز فروش به طور کامل برای بهترین قیمت سیمان اصفهان بررسی کنید.

تحویل:

به محض رسیدن سیمان اصفهان سفارش داده شده، بررسی تعداد کیسه های تحویل شده و اینکه آیا تعداد آنها با مقدار خرید سیمان اصفهان، مطابقت دارد، همیشه یک تمرین خوب است.

ذخیره سازی:

کیسه های سیمان اصفهان باید در یک پشته در موقعیت سر و برانکار چیده شوند، یعنی به طور متناوب در طول و متقاطع باشد. این کار برای کاهش گردش هوا تا حد امکان و جلوگیری از واژگونی کیسه های داخل پشته انجام می شود.

وب سایت الومتریال تمامی موارد بالا را در خرید سیمان اصفهان برای شما فراهم نموده است و بدون نگرانی می توادنید بهترین محصول را با کیفیت بالا در محل مورد نظرتان تحویل بگیرید. کافی است با ما تماس بگیرید و مناسب ترین قیمت سیمان اصفهان را دریافت کنید.

فروش سیمان در اصفهان

معرفی کارخانه سیمان اصفهان

کارخانه سیمان اصفهان از قدیمی ترین کارخانه های سیمان در کشور ایران و سابقه بهره برداری آن به بیش از 60 سال قبل برمی گردد. خوب است بدانید که تولید سالانه آن به یک میلیون تن می رسد. تولید سیمان، نقش مهمی در سازندگی و عمران کشور دارد که در این بین سیمان اصفهان سهم بزرگی از این سازندگی را بر عهده دارد. کارخانه سیمان اصفهان تنها مکانی است که انواع سیمان در آن تولید می شود که در زیر نام می بریم:

نوع سیمان کلاس
پرتلند کلاس325- 1
پرتلند کلاس425- 1
پرتلند کلاس 2
پرتلند کلاس 5
پرتلند نوع 3 زود گیر
پرتلند پوزولانی
پرتلند پوزولانی ویژه
پرتلند سرباره ای
پرتلند سرباره ای ضد سولفات
سفید سفید
رنگی رنگی

در کارخانه سیمان اصفهان چند نوع نوع فرآیند تولید داریم:

فرآیند تر

فرآیند خشک

فرآیند نیمه خشک

کارخانه های سیمان خشک و نیمه خشک از تکنولوژی کوره دوار استفاده می کنند. این تولیدکنندگان سیمان از کوره های سیمان شفت عمودی استفاده می کنند که رایج ترین روش تولید سیمان در سراسر جهان است.

معرفی کارخانه سیمان اصفهان

سیمان اصفهان پودر ریزی است که از حرارت دادن سنگ آهک و مواد معدنی رسی تا دمای بسیار بالا به دست می آید. سپس ماده حاصل که کلینکر نام دارد با پوزولان مانند دود سیلیس یا خاکستر بادی در محصول پودری که سیمان اصفهان می نامیم آسیاب می شود.

اجزای ضروری سیمان اصفهان

سیمان از نظر شیمیایی مخلوطی از سیلیکات های کلسیم و مقادیر کمی آلومینات کلسیم است که با آب واکنش داده و باعث گیرش سیمان می شود. کلسیم از سنگ آهک و خاک رس، گل سنگ یا شیل به عنوان منبع سیلیس و آلومینا به دست می آید. مخلوط با افزودن 5% گچ تکمیل می شود تا زمان گیرش سیمان به تاخیر بیفتد.

سیمان اصفهان پرتلند

سیمان اصفهان پرتلند، پرمصرف ترین نوع است. سیمان های دیگر عبارتند از: سیمان سخت شدن سریع، کم حرارت، مقاوم در برابر سولفات و کم قلیایی. سیمان پرتلند جزء اصلی بتن است. با حرارت دادن سنگ آهک (کربنات کلسیم – CaCO3) با خاک رس (سیلیکا و آلومینا – SiO2 Al2O3) در دمای بالا در کوره دوار ساخته می شود.

نامگذاری سیمان پرتلند به دلیل رنگ آن تعیین شده است. این رنگ خاکستری آشنا در بسیاری از ساختمان ها است. یک نوع سیمان همه منظوره برای استفاده با سنگدانه ها برای ساخت بتن مورد استفاده در ساخت و ساز و مهندسی است. انواع دیگر سیمان اصفهان، مانند سیمان مقاوم در برابر سولفات و سیمان با حرارت کم، برای مصارف خاصی استفاده می‌شوند که به ویژگی‌های خاصی نیاز دارند.

سیمان های مخلوط

سیمان ها به طور فزاینده ای با «جایگزین های سیمان» مانند خاکستر سوخت پودر شده (PFA)، با نام مستعار «خاکستر بادی» و سرباره کوره بلند دانه بندی شده زمینی (GGBS) مخلوط می شوند. هدف این آمیزه ها کاهش اثرات زیست محیطی کلی استفاده از 100% سیمان است.

سیمان های مخلوط

مواد معدنی اساسی مورد استفاده در فرآیند ساخت سیمان اصفهان

سنگ آهک:

تولیدکنندگان، معمولا کارخانه های خود را در کنار ذخایر سنگ آهک قرار می دهند. سنگ های آهکی در مناطق مختلف ایران از جمله استان اصفهان، پراکنده شده اند. آنها به طور قابل توجهی از نظر شیمی و ضخامت و مناسب بودن آنها برای تولید سیمان متفاوت هستند.

سنگ آهک های کربنیفر منبع اصلی مواد خام در بریتانیا هستند. سنگ آهک های اصلی دیگر کرتاسه (گچ) و ژوراسیک هستند. گچ متخلخل است و اغلب دارای رطوبت بالایی است که منجر به استفاده از آن در فرآیند تولید «سیمان نیمه خشک و یا سیمان تر» در ساخت سیمان اصفهان می شود. این فرآیند خاص حدود 16 درصد از کل تولید را تشکیل می دهد.

گچ:

گچ یک ماده معدنی سولفاتی نرم است که از سولفات کلسیم دهیدراته تشکیل شده است. بزرگترین و از نظر تجاری مهم ترین رسوبات گچ و انیدریت به صورت بستر وجود دارد که ممکن است در مناطق قابل توجهی با تغییر کمی در کیفیت یا ضخامت باقی بماند. آنها اغلب با سنگ‌های آهک، گل‌سنگ‌ها، رس‌ها، دولومیت، سنگ نمک و به‌طور محلی سیلویت در هم قرار می‌گیرند. حدود 20 درصد گچ به سمت تولید سیمان اصفهان می رود.

مواد معدنی اساسی مورد استفاده در فرآیند ساخت سیمان اصفهان

فرآیند تولید سیمان اصفهان

استخراج:

مواد اولیه مورد نظر استخراج، بازیابی و به کارخانه سیمان منتقل می شود.

خرد کردن و آسیاب:

مواد خام، سنگ آهک، شیل، سیلیس و اگزیس آهن خرد شده و به صورت پودرهای ریز آسیاب می شوند.

مخلوط کردن و گرم کردن:

پودرها مخلوط می شوند ("غذا خام") و با استفاده از گازهای داغ از کوره تا دمای 900 درجه سانتیگراد از قبل گرم می شوند. پیش گرم کردن ناخالصی ها را می سوزاند.

گرمایش:

سپس مواد در یک کوره دوار بزرگ در دمای 1500 درجه سانتیگراد سوزانده می شوند. حرارت دادن شروع به کربن زدایی می کند که در آن CO2 از سنگ آهک خارج می شود. حاصل تا حدی ذوب شده به عنوان کلینکر شناخته می شود. یک کوره مدرن می تواند حدود 6000 تن کلینکر در روز تولید کند.

خنک کننده و آسیاب نهایی:

در این مرحله کلینکر خنک می شود و در یک آسیاب گلوله ای یا لوله ای به پودر ریز تبدیل می شود. آسیاب گلوله ای یک درام دوار پر از گلوله های فولادی با اندازه های مختلف (بسته به ظرافت مورد نظر سیمان) است که کلینکر را خرد و آسیاب می کند. گچ در طول فرآیند آسیاب اضافه می شود تا ابزاری برای کنترل گیرش سیمان فراهم شود.

سیمان و آب، خمیری را تشکیل می دهند که تقریباً هیچ ذره ای نمی تواند از آن عبور کند. سیمان اصفهان، پایه محکمی را برای تقریباً تمام سازه های مدرن از جمله : پل ها، جاده ها، سدها و ساختمان ها فراهم می کند.

انتخاب نوع سیمان به عوامل زیادی از جمله قیمت سیمان، زمان گیرش و ویژگی های توسعه مقاومت مورد نیاز در محصول نهایی، بستگی دارد. این الزامات لزوماً همه از یک کاربرد به کاربرد دیگر یکسان نیستند.

فرآیند تولید سیمان اصفهان

مواد اولیه در فرآیند تولید سیمان را از کجا پیدا کنیم؟

مواد خام مورد استفاده در تولید سیمان اصفهان، سنگ ها و مواد معدنی طبیعی هستند. مهمترین آنها سیلیکاتها، عمدتاً سنگ آهک (کربنات کلسیم)، خاک رس (سیلیس و آلومینا) و سنگ آهن (مگنتیت) هستند. این مواد خام در طی فرآیند پخت "کوره سیمان" به ذرات بسیار ریز تبدیل می شوند که تمام ناخالصی ها، دی اکسید کربن و محتوای آب سنگ خرد شده را از بین می برد.

بخش‌هایی از این ماده در سنگ جدید گنجانده می‌شود، اما برخی به صورت پودر ریز برای استفاده در سیمان یا محصولات ساختمانی جدید از انواع دیگر مانند بلوک‌های بتنی هوادهی باقی می‌مانند.

سیمان اصفهان از چه موادی ساخته شده است؟

برای ساخت سیمان اصفهان پرتلند حدود 25 درصد سنگ آهک لازم است. برای تولید سیمان با کیفیت به 10 ماده خام دیگر نیاز است. مواد اولیه برای ساخت سیمان از سنگ آهک و خاک رس تهیه می شود. مواد معدنی موجود در این سنگ ها قبل از حرارت دادن در دمای بین 780 درجه سانتیگراد تا 1000 درجه سانتیگراد به صورت پودر در می آیند.

در فرآیند گرمایش، واکنش های شیمیایی مواد را به کلینکر تبدیل می کند و سپس به پودر ریز آسیاب می شود که سیمان را تشکیل می دهد. خاکستر بادی، یک محصول جانبی صنعتی، برای جایگزینی پودر سیمان استفاده می شود.

سیمان اصفهان از چه موادی ساخته شده است؟

سیمان اصفهان چگونه ساخته می شود؟

از حرارت دادن سنگ آهک و خاک رس تا دمای بسیار بالا در طول فرآیند تولید، سیمان اصفهان در کارخانه ساخته می شود. این باعث آزاد شدن سه ماده مختلف می شود که سپس به پودر ریز تبدیل می شود که سیمان می سازد. بخش‌هایی از این ماده در سنگ جدید گنجانده می‌شود، اما برخی به صورت پودر ریز برای استفاده در سیمان یا محصولات ساختمانی جدید از انواع دیگر مانند بلوک‌های بتنی هوادهی باقی می‌مانند.

سیمان اصفهان پرتلند چگونه ساخته می شود؟

سیمان اصفهان پرتلند، دارای ترکیبات زیادی برای افزایش استحکام و دوام آن است. مواد خام، سنگ آهک و خاک رس، در کارخانه های سیمان در طول تولید سیمان گرم می شوند تا زمانی که گاز آهک آزاد آزاد کنند. این اولین مرحله در فرآیند تولید سیمان و ساخت کلینکر سیمان پرتلند یا ماده اولیه برای سیمان مخلوط است که حاوی کمتر از 30 درصد کلینکر است.

پس از گرم شدن مواد خام، از طریق یک کوره دوار جریان می یابد که آن را به قطعات پودری تبدیل می کند. فرآیند شیمیایی که در حین حرارت دادن اتفاق می افتد، سیلیکات های کلسیم و آلومینات ایجاد می کند که سپس به پودر سیمان تبدیل می شوند. اگر خاکستر بادی جایگزین مقداری از پودر سیمان شود، سیمان مخلوط حاصل می تواند استحکام و دوام بهتری داشته باشد. سیلیکات های کلسیم، آلومینات ها و فریت ها اجزای اصلی سیمان اصفهان هستند. همه این ترکیبات به محصول خواص استحکام بالایی می دهند. مقدار آلومینا موجود در کلینکر را می توان با افزودن بوکسیت یا نفلین به کوره سیمان، افزایش داد.

میانگین تولید سیمان اصفهان

تولید جهانی سیمان، حدود 4 میلیارد تن در سال است. چین، ایالات متحده آمریکا، هند، ژاپن و کشورمان ایران بزرگترین تولیدکنندگان سیمان در جهان هستند. ایران سالانه حدود 65 میلیون تن از تولید سیمان در جهان را به خود اختصاص داده است و در جایگاه پنجم جهانی بعد از ژاپن قرار گرفته است. سیمان اصفهان روزانه بیش از 3000 تن سیمان تولید می کند و بیش از 2 درصد از تولید کشور را به خود اختصاص داده است.

میانگین تولید سیمان اصفهان

دیدگاه ها  
محمد
سلام و وقت بخیر من قصد خرید سیمان اصفهان به صورت فله ای دارم، قیمت سیمان اصفهان به صورت فله ای مناسب تره یا فرقی با خرید کیسه ای نداره؟
ادمین الومتریال
سلام قطعا خرید به صورت فله ای مناسب تر و ارزان تر است رید کیسه ای است. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.
ehsan
سلام سیمان می فروشین؟
منوچهری
قیمت سیمان اصفهان چقدره؟کدومش کیفیتش خوبه و قیمتش مناسبه تره؟
علی طغرایی
سلام می خوام بدونم قیمت سیمان پاکتی 50 کیلویی امروز اصفهان در سایتتون هست؟ یعنی قیمت هاتون به روزه؟
ادمین الومتریال
نقل قول علی طغرایی:
سلام می خوام بدونم قیمت سیمان پاکتی 50 کیلویی امروز اصفهان در سایتتون هست؟ یعنی قیمت هاتون به روزه؟
سلام جناب طغرایی بله نه تنها قیمت ها مرتب به روزرسانی می شود بلکه سیمان پاکتی 50 کیلویی اصفهان را نیز در سایت با بهترین قیمت قرار داده ایم. شما می توانید در صورت داشتن هر شبهه ای با شماره های درج شده تماس بگیرید و از کارشناسان ما مشورت بگیرید.

سوالات متداول سیمان اصفهان

قیمت سیمان اصفهان را از کجا می توان مطلع شد؟

قیمت سیمان اصفهان برای خریداران اهمیت ویژه ای دارد. شما می توانید با مراجعه به سایت الومتریال و ارتباط با کارشناسان فروش این مجموعه آخرین قیمت های بازار را در اختیار داشته باشید. 

فرآیند تولید سیمان اصفهان به چه شکل است؟

استخراج، خرد کردن و آسیاب، مخلوط کردن و گرم کردن، گرمایش، خنک کننده و آسیاب نهایی