امروز دوشنبه 31 ارديبهشت 1403

سیمان دلیجان

سیمان دلیجان

کارخانه سیمان دلیجان حدود ده سال است که در استان مرکزی و در شهرستان دلیجان احداث شده است. این کارخانه با نام سیمان انارک دلیجان سالانه بیش چند صد هزار تن سیمان تولید و روانه بازار می کند. این کارخانه سیمان از کل تولید سیمان کشور، دو درصد را به خود اختصاص داده است و سیمان پرتلند را در انواع تیپ ها وارد بازار می کند.

قیمت سیمان دلیجان

سیمان دلیجان یکی از بهترین سیمان ها در کشور است و با ارائه انواع سیمان، امکان عرضه سیمان را در کشور فراهم نموده است، برای خرید سیمان دلیجان با مطلوب ترین قیمت و بهترین کیفیت با ما در ارتباط باشید. الومتریال امکان خرید سیمان از هر نوعی را برای شما فراهم نموده است. برای اطلاع از به روز ترین قیمت سیمان دلیجان با کارشناسان ما در ارتباط باشید و هر حجم از سیمان را که نیاز دارید سفارش دهید. پشتیبانان فروش الومتریال در اسرع وقت هر کجای ایران که باشید سیمان شما را فراهم می نمایند.

قیمت سیمان دلیجان درب کارخانه

قیمت سیمان دلیجان از درب کارخانه مقرون به صرفه و خوب است، به همین دلیل بهتر است سیمان دلیجان را از درب کارخانه خریداری کنید. فروشگاه الومتریال با ارائه سیمان دلیجان به قیمت کارخانه کار را برای شما مشتریان گرامی راحت کرده است. با الومتریال سیمان دلیجان را به قیمت کارخانه بخرید.

موارد استفاده از سیمان دلیجان

سیمان دلیجان همچون سیمان های دیگر، با توجه به کاربرد و عملکرد، به سیمان همه منظوره و سیمان خاص تقسیم می شود. به عنوان مثال نوع همه منظوره آن اغلب در ساختمان سازی از آن استفاده می کنیم و عموماً در ساخت و سازهای عمرانی از آن استفاده می شود.

سیمان دلیجان چیست؟

یک ماده سیمانی معدنی هیدرولیک پودری است. پس از افزودن آب و هم زدن به صورت دوغابی در می آید که می تواند در آب یا هوا سفت شود و مواد مختلف مانند سنگ و ماسه را محکم به هم بچسباند.

سیمان دلیجان چیست؟

ویژگی سیمان دلیجان چیست؟

اگر می خواهید بهترین سیمان حفاری را تهیه کنید، سیمان دلیجان، اولین انتخاب در این زمینه خواهد بود. ناگفته نماند که اگر کیفیت سیمان در هر نوع ساختمانی خوب نباشد، عمر ساخت و ساز کاهش می یابد. در صورت وجود نوع کاذب آن، تنها در عرض 2 یا 3 سال، ترک ها در دیوار ظاهر می شوند. سیمان این کارخانه بهترین کیفیت را به شما ارائه می دهد. حال سوال این است که چگونه نوع اصل و تقلبی را تشخیص دهیم. در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

ویژگی سیمان دلیجان چیست؟

نحوه تشخیص سیمان اصل بدون آزمایشگاه

اگر دستتان بعد از گذاشتن در گونی، سرد شود، اصل است.

 رنگ آن باید یکنواخت باشد. کمی تاریکی نباید کمی روشن باشد.

 باید وقتی بین انگشتان مالیده می شود صاف باشد.

 بعد از اینکه سیمان را در هر دو دست گرفته و به هم مالیدن، اگر لیز خورد، سیمان مرغوب است.

 وقتی در آب قرار می گیرد کاملاً فرو نمی رود بلکه مدتی روی آن شناور می شود.

سیمان چگونه ساخته می شود؟ آیا از معدن خارج می شود؟

سیمان دلیجان خاک رس معدن نیست، بلکه مخلوطی شیمیایی از کلسیم، سیلیکون، آهن و آلومینیوم است که به نسبت ثابت تهیه شده است. این مواد خام در کارخانه، برای تولید سیمان حرارت داده و به پودر ریز تبدیل می شوند. این سیمان با مخلوط شدن با آب سفت می شود. پرکاربردترین نوع آن، سیمان پرتلند است که یک سیمان هیدرولیک است. مواد زیر در ترکیب سیمان و یا فرمول سیمان وجود دارد:

آهک (CaO) [60%-67%]

سیلیس (SiO2) [17-25٪]

آلومینا (Al2O3) [3%-8٪]

آهن (Fe2O3)

منیزیم (MgO)

سولفات کلسیم (CaSO4)

گوگرد (SO3)

مواد قلیایی

آهک یا اکسید کلسیم مهمترین جزء سیمان دلیجان، در نظر گرفته می شود. میزان آهک در سیمان از حدود 60 تا 67 درصد متغیر است.

سیمان چگونه ساخته می شود؟ آیا از معدن خارج می شود؟

چگونه نوع تقلبی سیمان را شناسایی کنیم؟

سیمان ممکن است با نام تولیدکننده، اما با ترکیبات تقلبی وارد بازار شود. الومتریال شما را در انتخاب بسیمان اصل کارخانه اصل راهنمایی می کند. تا چند سال پیش برای افزایش وزن سیمان اولیه خاکستر اضافه می شد. این نوع تقلب برای تولید خطرناک نبود، اما آنچه اکنون در حال وقوع است بسیار خطرناک است. پروژه های بزرگتر تمایل به تامین سیمان بیشتری دارند و مقدار زیادی سیمان به دلیل قرار گرفتن در معرض آب در طول فرآیند تولید خراب می شود.

در سیمان تقلبی، این نوع سیمان مرده دوباره توسط ماشین آلات آسیاب شده و با سیمان اصلی مخلوط می شود. ناگفته نماند که سیمان مرده به هیچ وجه سفت نمی شود، اما پس از مدتی می شکند و می ریزد. این زمان می تواند 6 ماه یا حتی 6 سال باشد. تنها یک راه برای شناسایی این نوع سیمان وجود دارد. اگر پودر سیمان دلیجان، هنگام مالش بین انگشتان صاف نباشد، سطح تقلب آن خیلی زیاد است.

انواع مختلف سیمان دلیجان برای مصارف مختلف

مورد استفاده برای مصارف عمومی

 سیمانی که نیازهای خاصی را برطرف می کند که در بعضی جاها مفید است.

 پرتلند معمولی (OPC)

 سخت شدن سریع

 با سخت شدن فوق العاده سریع

 کم حرارت

 داغ

 پرتلند مقاوم در برابر سولفات

 پرتلند سفید

 رنگی

انواع مختلف سیمان دلیجان برای مصارف مختلف

سیمان دلیجان OPC

اگرچه برای خرید سیمان دلیجان، انواع مختلفی در بازار موجود است، اما سیمان پرتلند معمولی (OPC) که بیشتر در ساخت خانه استفاده می شود، رایج تر است. از این سیمان برای ساخت بتن و برای ریخته گری نیز استفاده می شود. همچنین برای گچ کاری دیوارها و برای پرداخت مناسب به دیوارها و پر کردن فواصل استفاده می شود. بسیاری از شرکت ها نیز از آن انواع آجر می سازند و برخی از شرکت ها مقداری مواد شیمیایی را در آن مخلوط کرده و مقداری سیمان پیشرفته می سازند.

کارخانه دلیجان، سیمان OPC را در گریدهای مختلفی، ارائه می دهد 33، 43 و 53 می فروشند. ضمناً، هر نمره ای این کد است، اتفاقاً نیازی به آن نیست، اما هنوز برای اطلاع شما اینجا خواهم گفت. این گریدها توسط مهندسان عمران و معماران استفاده می شود تا بتوانند به پیمانکار بگویند که چه خانه ای و با چه کیفیتی می خواهند بسازند. در زیر می توانید انواع این گریدها را مشاهده نمایید.

سیمان پرتلند سیمان پرتلند ترکیبی
سیمان پرتلند نوع 325-1 سیمان پرتلند مرکب
سیمان پرتلند نوع 425-1 سیمان پرتلند پوزولانی
سیمان پرتلند نوع 2 سیمان پرتلند سرباره ای
سیمان پرتلند نوع 5 سیمان پرتلند نوع 525-1

حداکثر زمان تقویت هر سیمانی 28 روز کاری است، اما در زیر می توانید قبل از خرید سیمان دلیجان، درصد مقاومت انواع آن را در روزهای مختلف را مشاهده نمایید:

مقاومت 16% سیمان، در روز اول

روز سوم دارای مقاومت 40 درصدی می باشد

روز هفتم دارای مقاومت 65 درصدی می باشد

روز چهاردهم 90 درصد استحکام دارد

روز هجدهم تا 99 درصد استحکام دارد

سیمان دلیجان OPC

سیمان دلیجان چاه نفت

یکی دیگر از محصولات سیمان دلیجان، سیمان چاه نفت است. سیمان چاه نفت تهیه و پمپاژ سیمان در چاه است. در واقع عملیات سیمان کاری به این صورت است که فضای حلقوی بین دیوار و لوله دیوار را با دوغاب سیمانی مناسب پر می کند. در کشور ما به دلیل چاه های نفتی فراوانی که ایجاد شده، سیمان کاری از اهمیت بالایی برخوردار است. در زیر می توانید کلاس های مختلف سیمان چاه نفت را مشاهده نمایید.

نوع سیمان کلاس
سیمان  چاه نفت A
سیمان  چاه نفت E
سیمان چاه نفت G
سیمان  چاه نفت D

کلاس های سیمان چاه نفت

سیمان دلیجان چاه نفت

سیمان چاه نفت ترکیبی

سیمان پرتلند مهمترین ماده تشکیل دهنده سیمان چاه های نفت و گاز است. در واقع سیمان مورد استفاده در سیمان کاری چاه های نفت مانند سیمان صنعتی است. از نظر ترکیب ساختاری موادی برای افزایش نفوذپذیری دوغاب سیمان اضافه می شود. سیمان مورد استفاده در چاه های نفت باید دارای مشخصاتی باشد تا در کل فرآیند مشکل ایجاد نکند. مهمترین مشخصات این سیمان عبارتند از:

مقاومت بالایی در برابر فشار ناشی از هیدراتاسیون ترکیبات سیمانی دارد

سخت شدن باید تدریجی، یکنواخت و قابل پیش بینی باشد تا بتوان آن را به عمق معینی از چاه پمپ کرد.

نفوذپذیری کم به طوری که مایعات کف به آن نفوذ نکنند.

حل نشدن در آب

سیمان با خواص بالا برای عایق بودن و پایداری دیوار چاه بسیار مهم است. نوع ماده و تعداد ترکیبات تشکیل دهنده سیمان در صنعت حفاری باید به میزانی باشد که این خواص را در آنها ایجاد کند و از نظر ترکیب شیمیایی، سیالات زمینی روی آن تاثیری نداشته باشد. همچنین به مرور زمان تجزیه و خراب نشوند و کیفیت خود را از دست ندهند. سیمان کارخانه دلیجان همه این ویژگی ها را برای شما ممکن می کند. با خرید از وب سایت الومتریال بهترین سیمان را خریداری نمایید و باکیفیت ترین ساخت و سازها را داشته باشید.

سیمان چاه نفت ترکیبی

 

دیدگاه ها  
محمد پاکدل
سلام شما تمام محصولات شرکت سیمان دلیجان رو دارید؟
ادمین الومتریال
نقل قول محمد پاکدل:
سلام شما تمام محصولات شرکت سیمان دلیجان رو دارید؟
سلام بر شما بله هر محصولی از شرکت سیمان دلیجان رو بخواهید ما براتون به قیمت کارخانه فراهم می کنیم.
هدایتی
قیمت روز سیمان 325-1 دلیجان رو به صورت فله ای و کیسه 50 کیلویی چقدره؟
ادمین الومتریال
نقل قول هدایتی:
قیمت روز سیمان 325-1 دلیجان رو به صورت فله ای و کیسه 50 کیلویی چقدره؟
سلام و درود بر شما برای اطلاع از قیمت روز سیمان 325-1 دلیجان با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

سوالات متداول سیمان دلیجان

هنگام خرید سیمان دلیجان به چه نکاتی باید توجه کرد؟

اگر دستتان بعد از گذاشتن در گونی، سرد شود، سیمان اصل است. رنگ سیمان دلیجان باید یکنواخت باشد. بعد از گرفتن سیمان در هر دو دست و به هم مالیدن، اگر لیز خورد، سیمان مرغوب است. سیمان مرغوب دلیجان وقتی در آب قرار می گیرد کاملاً فرو نمی رود بلکه مدتی روی آب شناور می شود.

قیمت سیمان دلیجان در فروشگاه الومتریال چگونه است؟

قیمت سیمان دلیجان از درب کارخانه مقرون به صرفه و خوب است، به همین دلیل بهتر است سیمان دلیجان را از درب کارخانه خریداری کنید. فروشگاه الومتریال با ارائه سیمان دلیجان به قیمت کارخانه کار را برای شما مشتریان گرامی راحت کرده است.